• Wielkanocne warsztaty florystyczne w grupie Misie

• W dniu 27.03.2024 r. do naszej grupy zawitała mama Neli pani Justyna – florystyka i właścicielka kwiaciarni oraz do pomocy mama Kacpra. Przeprowadziły z dziećmi warsztaty pt. „Wielkanocne koszyczki”. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione zajęciami. Najpierw oglądały i nazywały  przyniesione przez panią Justynę kwiaty a potem każdy otrzymał wiklinowy koszyczek wypełniony gąbką florystyczną. I zaczęła się zabawa! Zadaniem przedszkolaków było wykonanie ozdobnej kompozycji. Pomysłów było co nie miara! Wszystkie ozdoby wyszły wspaniale! Każde dziecko z dumą zaniosło swoją kompozycję i bukiecik żonkili do domu. Rodzice nie mogli się nadziwić, że tak piękne rzeczy wyszły z rąk małych przedszkolaków. To był niezapomniany, pełen wrażeń dzień. Dziękujemy pani Justynie za poświęcony nam czas i tak wspaniałe zajęcia!

• Pierwszy dzień wiosny u Słoneczek

• Pierwszy dzień wiosny był dla Słoneczek bardzo intensywny. Tego dnia odwiedził nas kotek, dla którego dzieci przynosiły w ostatnim czasie karmę. Przedszkolaki uczyły się jak należy obchodzić się z kotkami, poznały sposoby nauki czworonogich przyjaciół komend.
            Oprócz kociej atrakcji, w ten dzień wszystkie dzieci założyły na stopy kolorowe skarpetki. Jest to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od najmłodszych lat uczymy dzieci tolerancji do drugiego człowieka.

• Światowy Dzień Wody w Słoneczkach

• W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wody. Każdy przedszkolak odkrył tajemnice wody i jej duże znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. W tym dniu odbyły się różne zajęcia edukacyjne oraz eksperymenty z wodą. Dzięki zabawom badawczym dzieci przyjrzały się jakie substancje można rozpuszczać w wodzie, a także co pływa a co tonie. Przedszkolaki obejrzały filmik edukacyjny, w którym poznały wędrówkę kropli wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz i jak ważna jest czysta woda. Poprzez takie działania możemy już od najmłodszych lat uczyć dzieci oszczędzać wodę i pokazać jakie jest znaczenie wody dla życia na Ziemi.

• Jak powstaje deszcz? - gr. SŁONECZKA

• W marcu jak w garncu, raz śnieg, raz słońce, a raz… deszcz. Słoneczka dzięki zabawie badawczej z użyciem gorącej wody miały okazję zobaczyć jak powstaje deszcz.

• Hodowla fasoli w grupie Misie

• Na początku marca tematem zajęć było założenie zielonej hodowli.Dzieci zapoznały się ze stadiami rozwoju fasoli oraz warunkami dobrego wzrostu rośliny. Aktywnie wzięly udział w umieszczeniu ziaren w słoiku na gazie. Na koniec obficie podlały je i umieściły na parapecie. Od tej pory obserwują zmiany zachodzące w hodowli rośliny.

• Dzień Kobiet u Słoneczek

• Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.
            Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy np salon urody. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.
            Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.