• Pomysły w kuchni

10 sztuk kiwi

1 kg cukru

1 pomarańcza

Dynię obrać ze skórki , pokroić w kostkę i dusić na wolnym ogniu. Dodać cukier , obrane i pokrojone  owoce kiwi i sok wyciśnięty z pomarańczy. Smażyć jeszcze przez pół godziny. Zblendować na gładką masę. Można włożyć do słoiczków i pasteryzować lub spożywać bezpośrednio po przygotowaniu .

ODLOTOWA   ZUPA  MARCHEWKOWO – DYNIOWA

·       5 marchewek

·       0,5 kg obranej dyni

·       sok z 1 cytryny, cukier do smaku

·       kisiel brzoskwiniowy

·       makaron ,,gwiazdeczki ‘’

Marchewkę obrać, pokroić na kawałki zalać wodą. Dodać pokrojoną dynię i gotować do miękkości. Zblendować na jednolitą masę, dodać sok z cytryny i cukier do smaku. Kisiel rozpuścić w szklance wody i dodać do gotującej się owocowej masy. Osobno ugotować makaron i dodać do gotowej zupy.

3 małe opakowania zwykłych herbatników

15 dkg  masła , 1 cukier waniliowy ,

2 łyżki kakao , wiórki kokosowe lub mielone orzechy

Herbatniki  dobrze rozkruszyć, dodać do nich kakao, cukier waniliowy i roztopione masło . Wszystko razem dobrze wymieszać.  Formować kuleczki wielkości orzecha włoskiego i obtaczać w wiórkach kokosowych lub mielonych orzechach.

Edyta Grzesik

Jesienny bal dla naszych kochanych przedszkolaków odbył się 6.10.2016 roku . Z tej okazji dzieci mogły spróbować jesiennych smakołyków : „ ciasteczek winogronowych ‘’ oraz  ,, słodkich jeżyków ‘’ . Rodzicom, którzy chcą kulinarnie pobawić się z dziećmi ,podajemy łatwe do wykonania przepisy na te smaczne przekąski:

JEŻYKI KUKURYDZIANE

1,5 szklanki mąki

1,5 szklanki płatków kukurydzianych

½ kostki margaryny

1 łyżeczki proszku do pieczenia

2 jajka

½ szklanki cukru

Bakalie : rodzynki , orzechy , rodzynki .

Margarynę roztopić i przestudzić . Jajka utrzeć z cukrem , dodać mąkę z proszkiem i wystudzoną margarynę . Na koniec wsypać płatki kukurydziane i ulubione bakalie. Z ciasta formować jeżyki , oczka i nosek można zrobić z rodzynek . Piec  20 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni C .

1 paczka okrągłych biszkoptów

1 mały jogurt naturalny

1 galaretka wiśniowa

winogrona do dekoracji

Galaretkę rozpuścić w 1 szklance wody i wystudzić . Tężejącą zmiksować z jogurtem. Biszkopty smarować ta masą i udekorować winogronem. Włożyć na godzinę do lodówki .

Edyta Grzesik

Zupa dyniowa, a w niej niespodzianki! Dzieci szukają makaronowych literek!

Ryż w trzech kolorach: biały, żółty i różowy!