• Piknik misyjny

• W sobotę 15 czerwca 2024 roku braliśmy udział w  się pikniku misyjnym zorganizowanym przez Siostry Serafitki w Rzeszowie. Była to nagroda za zdobyte miejsce. Na samym początku  dzieci  zatańczyły  taniec na dużej estradowej scenie. Otrzymały też nagrody i dyplomy. Było też wiele atrakcji, losowanie nagród  oraz poczęstunek i wspólna zabawa.

Irena Barnat

• Spotkanie czytelnicze

• 12 czerwca 2024r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie realizowane przez Księgarnię Nova, która znajduje się w Łańcucie. Dzieci miały okazję wysłuchać czytanej bajki „Kicia Kocia”, poznać niektóre elementy języka migowego, przekonać się jak duże korzyści ma czytanie książek oraz utrwalić zasady przestrzegania bezpieczeństwa podczas spotkań z nieznajomymi osobami.

Spotkanie prowadziła pani Beata Krawiec – animator kultury, specjalista ds. promocji Księgarni Nova, dziennikarka, a przede wszystkim osoba obdarzona wspaniałym głosem, który został doceniony przez przedszkolaki gdyż wszystkie dzieci brały  aktywny udział w spotkaniu.  Było dużo zabawy, śmiechu i niespodzianek gdyż pojawiła się też duża postać Kici Koci i można było się do niej przytulić. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Ewa Nowak

• Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

• 23 maja br. przedszkolaki z grupy "Słoneczka" i "Biedronki" wraz ze swoimi rodzicami oraz Paniami  odwiedziły Kopalnię Soli w Bochni. Wycieczkę rozpoczęliśmy od jazdy kolejką podziemna od szybu Campi. Potem zwiedzaliśmy kopalnię, o której ciekawie opowiadała nam pani przewodnik. Podziwialiśmy też stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś w kopalni pracowały konie, a ostatnim był koń o imieniu Kuba. Na filmach multimedialnych mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Następnie spotkaliśmy dobrego ducha kopalni, który opiekuje się górnikami ale też turystami czyli Skarbnika. Skarbnik opowiedział nam wiele ciekawych historii, a na koniec wręczył nam woreczki z solą. Na koniec wycieczki mogliśmy spędzić czas na zabawie i grze w piłkę na dużej sali gimnastycznej oraz na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Dostarczyła nam wielu nowych wrażeń. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości o najstarszej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem.
            Na koniec dzieci miały czas wolny gdzie mogły kupić pamiątki oraz pobawić się na placu zabaw. Bardzo ważnym wydarzeniem było zaśpiewanie piosenek dla rodziców z okazji dnia rodziny. Niejednemu rodzicowi oczy zrobiły się mokre.
            Ten wyjazd był dla wszystkich wspaniałym wydarzeniem.

• Kulinarne pokazy

• 3 czerwca odbyły się w Gminnym Przedszkolu w Strażowie pokazy barmańskie w wykonaniu pana Mariusza Grzesika, który jest tatą Kornelii z grupy Biedronki i Ninki z grupy Motylki. Przedszkolaki mogły podziwiać niezwykły spektakl umiejętności barmańskich, a także serwowanie kolorowych koktajli w innowacyjnych formach. Dzieci mogły również skosztować przepysznych lodów.

Dziękujemy panu Mariuszowi za te wspaniałe atrakcje i czas poświęcony przedszkolakom.

Ewa Nowak

• Konkurs Misyjny: „Tańcz przed Panem”

• Dzieci z przedszkola w Strażowie wzięły udział w diecezjalnym konkursie tanecznym pt: „Tańcz przed Panem”. Organizatorami Konkursu było Dzieło Misyjne Diecezji Rzeszowskiej, a współorganizatorem Przedszkole Publiczne Sióstr Serafitek w Rzeszowie. Dzieci w pięknych misyjnych strojach zatańczyły dwa tańce. Dzieci z grupy „Biedronek”- 6 latki wystąpiły z tańcem „ Tango Argentyńskie” zdobywając drugie miejsce, a dzieci z grupy Słoneczek – 5 latki z tańcem „Jeruzalem” zajęły miejsce trzecie. Gratulujemy sukcesów dla małych tancerzy.

• Światowy Dzień Pszczoły u Słoneczek

• Pszczoły to jedne z najbardziej znanych i cenionych owadów. Ich pracowitość i wielki pożytek jaki przynoszą środowisku i ludziom został doceniony poprzez ustanowienie Światowego Dnia Pszczół obchodzonego 20 maja. Właśnie w maju, kiedy wszystko wokół kwitnie, a owady zaczynają swoją pracę, przedszkolacy świętują razem z pszczółkami, aby jak najwięcej dowiedzieć się o zwyczajach pszczelej rodziny. Czyżby tego dnia były na łące obserwować jak pracowite są te owady. Każdy z przedszkolaków miał okazję skosztować pysznego miodu oraz dowiedział się jak my możemy pomóc tym małym stworzeniom.

• JAK POWSTAJE CIEŃ?

• Podczas zajęć dzieci z grupy Słoneczka i Biedronki dowiedziały się, jak powstaje cień i jakie czynniki wpływają na jego kształt i wielkość. Samodzielnie przeprowadziły różne eksperymenty, aby sprawdzić, jakie cienie rzucają przedmioty oraz jak zmieniają się one w zależności od odległości i kierunku padania światła. Wystarczy kawałek ściany, lampka i kilka rekwizytów, aby stworzyć fascynujący świat, który zachwycił dzieci.
                 Podczas zajęć przedszkolaki stały się również widzami i aktorami. Na początku dzieci obejrzały przedstawienie pt. ,,Trzy małe świnki’’ z wykorzystaniem teatrzyku cieni, a następne same zorganizowały spektakl. Wszyscy bawili się doskonale!

• wicedyrektor d/s przedszkola: Ewa Nowak (17) 23-00-330
          (kontakt przez e-mail: gpstrazow@wp.pl)
          36-073 Strażów