•  Międzynarodowy Dzień Ziemi
          • Międzynarodowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy, a także o otaczającej nas przyrodzie.Przedszkolaki z najmłodszej grypy w tym dniu dowiedziały się jak żyć ekologicznie, w zgodzie z naturą oraz wzbogaciły swoją wiedzę o wiele ciekawostek na temat ziemi.

• Międzynarodowy Dzień Sportu

• W kwietniu nasze przedszkole wzięło udział w obchodach MIEDZYNARODOWEGO DNIA SPORTU. Wszystkie grupy zebrały się w sali gimnastycznej i pod bacznym okiem nauczyciela wychowania fizycznego wzięły udział w przedszkolnych zawodach. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w różnych konkurencjach i zabawach sportowych. Celem Dnia Sportu było promowanie zdrowego trybu życia oraz rozpowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci, ponieważ ruch jest nieodłącznym elementem prawidłowego rozwoju małych dzieci. Kształtuje ich organizm, wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny oraz daje dzieciom ogromną radość. Również dzień ten był okazją do integracji przedszkolaków, a także do poznania zdrowej rywalizacji. Po ukończonych rozgrywkach wszystkie przedszkolaki otrzymały medal -Świetnego Sportowca.

• Otwarcie placu zabaw

• W czwartek 14 kwietnia w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw, który został uzupełniony o kolejne zabawki ogrodowe. Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przecinały wstęgę. Zaraz potem odbyło się testowanie nowych sprzętów.

• Światowy Dzień Zdrowia.

• W grupie Misiów obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Tego dnia przedszkolaki opowiadały jak należy dbać o zdrowie. Przypomniały sobie o zasadach higieny, prowadzeniu zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się. Zajęcia uświadomiły przedszkolakom jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu.

Dzieci miały możliwość wcielić się w rolę lekarza, pielęgniarki i pacjenta podczas zabawy tematycznej „W gabinecie lekarskim”. Poprzez zabawę staraliśmy się eliminować uprzedzenia dzieci do przykrych doświadczeń tj. zastrzyk, kontakt z lekarzem czy stetoskopem. Uczyliśmy się właściwych zachowań w miejscach użyteczności społecznej i szacunku do odpowiedzialnej pracy do wyżej wymienionych zawodów.

M. Kuczma

• ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY.

• 12 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY. Dzień Czekolady w przedszkolu to jeden z najważniejszych dni w roku. Czekolada jest ulubionym (i często zakazanym przez rodziców) przysmakiem dzieci. Nasze dzieci od rana były w znakomitym humorze, pełne chęci i zapału do zgłębiania wiedzy na temat czekolady. Dowiedziały się jak powstaje ich ulubiony przysmak, następnie miały okazję do degustacji różnych rodzai czekolad : mleczną gorzką deserowa oraz nadziewana. Kolejnym przyjemnym punktem były zabawy logopedyczne z wykorzystaniem Nutelli oraz czekoladowe fondue, w których dzieci wedle gustu zamaczaly różnego rodzaju owoce. Ten słodki dzień bardzo przypadł dzieciom do gustu i już nie możemy się doczekać kiedy znów będą takie słodkie zajęcia.

• Prace wiosenne u Biedronek

• Początkiem kwietnia 6-latki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania.Dzieci posiały wiosenne kwiaty i posadziły cebulę na szczypiorek.Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji sadzonek - podlewania i doglądania.Pomysł sadzenia roślin spodobał się przedszkolakom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły cebulę i siały kwiaty.