• Sałatka owocowa u "Motylków"

• Przedszkolaki z grupy "Motylki" doskonale wiedzą jak przyszna i zdrowa jest sałatka owocowa. Dlatego na zajęciach własnoręcznie ją przyrządziły. Maluszki przyniosły świeże owoce i zabrały się do pracy. Motylki samodzielnie kroiły z zachowaniem bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Sałatka wybornie dzieciom smakowała.

Kinga Trzyna

• Zajęcia otwarte w grupie "Biedronek"

• 11 października 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć Rodziców dzieci z grupy Biedronek.

Wychowankowie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności w przedstawieniu teatralnym pt.:"Brzydkie kaczątko".

W dalszej części spotkania odbyły się zajęcia warsztatowe podczas, których rodzice wraz ze swoimi pociechami wykazali się zdolnościami plastycznymi wykonując łabędzie z papieru.

Dziękujemy za liczne przybycie i wspólne spędzenie czasu.

Małgorzata Kuczma

• "Robimy zdrowe kanapki" - zajęcia w grupie Misie

• Dnia 12 października dzieci z grupy 4,5- latków podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem "Robimy zdrowe kanapki". Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa.Po umyciu rąk oraz warzyw dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, kroiły warzywa oraz układały dowolnie przez siebie wybrane witaminy. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku.Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadały wszystko  z apetytem.

J.Szubart

• Przygotowanie sałatki owocowej przez dzieci z grupy BIEDRONKI

• Wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważne są owoce - nie tylko ze względu na ich wspaniały smak, ale przede wszystkim z uwagi na bogactwo witamin, które wspierają zdrowie i wzmacniają nasz organizm. Podczas zajęć dzieci z grupy "Biedronki", miały okazję samodzielnie przygotować pyszną sałatkę owocową, pełną wartościowych składników.
            Przed rozpoczęciem przygotowywania posiłku, przypomnieliśmy zasady zachowania bezpieczeństwa i higieny w trakcie pracy. Dzieci miały pełną świadomość, jak należy się zachować przy stole, czego należy unikać i jak bezpiecznie korzystać z noża. Następnie przedszkolaki gotowe do działania, z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, zabrały się za krojenie owoców, które przyniosły do przedszkola. Owoców było naprawdę sporo. Na stole znalazły się: jabłka, gruszki, banany, winogrona, mandarynki, brzoskwinie, nektarynki i arbuzy. Po dokładnym pokrojeniu przystąpiły do wymieszania różnorodnych witaminowych słodkości, tworząc sałatkę. Podczas degustacji owoce w tej formie smakowały wyjątkowo dobrze dzieciom, a jeszcze bardziej cieszyły się, widząc efekt swojej pracy.