• Rodzinna wycieczka do Pstrągowej

• 26 maja 2022 r. godzina 7:45 - zbiórką przedszkolaków i ich rodziców na parkingu naszego  Strażowskiego Kościoła zaczynamy wielką przygodę. Jeszcze tylko sprawdzenie obecności, zajęcie miejsc w autokarach i wyruszamy spędzić ten piękny dzień - ze względu na pogodę i oczywiście przypadające święto - w Siedlisku Janczar w Pstrągowej. Już sama podróż autokarem była dla dzieci nie lada wydarzeniem a czekające na miejscu atrakcje dodatkowo uatrakcyjniły wyjazd. Dzieci z rodzicami i nauczycielami wzięły udział w warsztatach z pieczenia chleba oraz same wyrabiały ciasto, z którego powstały pyszne chleby z ziarnami. Były również zabawy z animatorami, zawody, przejażdżka bryczką oraz na koniach w siodle. Dużym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszył się oczywiście plac zabaw i samodzielne pieczenie kiełbasek.

Cele wyjazdu - czyli przede wszystkim dobra zabawa oraz integracja rodziców, dzieci i nauczycieli zostały osiągnięte. Potwierdzeniem tego może być fakt, że część dzieci zmęczona atrakcjami usnęła w drodze powrotnej do domu oraz słowa rodziców i przedszkolaków, żeby takie wycieczki organizować częściej. Według dzieci kolejny wyjazd powinien odbyć się najpóźniej za tydzień ;)

Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczny udział i pozytywne nastawienie. Mamy nadzieje, że wspólna wycieczka jest nowym początkiem takich wyjazdów i odbudowywania ograniczonych przez pandemię kontaktów.

Paulina Łączak

•  Konkurs Logopedyczny "Mistrz poprawnej wymowy - wiersze z głoskami szumiącymi"
          • Konkurs Logopedyczny "Mistrz poprawnej wymowy - wiersze z głoskami szumiącymi"

• 20.05.2022 r. w Naszym Przedszkolu odbył się IV Konkurs Logopedyczny "Mistrz poprawnej wymowy - wiersze z głoskami szumiącymi". Konkurs był przeznaczony dla dzieci z grupy sześciolatków. Dzieci, które zgłosiły swój udział w konkursie recytowały wybrane wiersze z głoskami szumiącymi. Wszyscy uczestnicy wspaniale wystąpili, dokładnie wymawiając trudne głoski. Dla recytujących przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Drąg

• Tydzień Bibliotek

• W maju obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Jest to program, który ma na celu promować czytelnictwo, biblioteki i bibliotekarzy oraz zainteresować książką. W ramach akcji nasze przedszkole odwiedziła Pani Agnieszka Furman. Podczas spotkania z panią bibliotekarką przedszkolaki dowiedział się o zasadach korzystania z książek i z zaciekawieniem wysłuchały czytanych opowieści. W grupie 6-latków dzieci w formie teatrzyku kamishibai wysłuchały bajkę „Gadatliwy ptak Narina” R. Witka. Opowieść, która porusza problem głodu ma świecie. „Złodziej opowieści” G. Carter to historia, którą poznały dzieci z grupy 4-latków. Najmłodsza grupa z kolei mogła wysłuchać bajkę z serii „Kicia Kocia” Anita Głowińska- maluchy je wprost uwielbiają! Natomiast grupa 5-latków udała się ze swoją panią na wycieczkę do biblioteki. Podczas wizyty miały możliwość przejść pomiędzy regałami wypożyczalni i zapoznania się biblioteką. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Wszystkim przedszkolakom spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z wielką chęcią oglądały i komentowały.

• Światowy Dzień Pszczół u Motylków

• 20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji dzieci z najmłodszej grupy Motylki aktywnie włączyły się w działania, których celem było budzenie świadomości  na temat  pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu. Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu oraz obserwowały życie toczące się na łące w prezentacji „Życie pszczół”. Zabawy ruchowe, muzyczne, zagadki, rebusy, działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć.

• Sprzątanie Świata

• W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przedszkolaki z grupy 4, 5 i 6-latków włączyły się do akcji sprzątania naszej gminy zorganizowanej przez Urząd Gminy Krasne. Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci ruszyły do sprzątania naszej miejscowości. Była to ważna lekcja poszanowania naszego środowiska. Jesteśmy pewni, że udział w akcji przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbania o nie.

Maria Tronina

• SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W 6-LATKACH

• Spotkanie z pielęgniarka w 6-latkach   Grupę Biedronek odwiedziła higienistka szkolna - p. Dobosz. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o własne zdrowie, aby do późnych lat swojego życia mieć dobre samopoczucie i siły witalne do działania. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się min. jak należy zdrowo się odżywiać, gdzie mieszkają witaminki oraz wiele innych ważnych informacji. Uświadomiły sobie też, że nawet zwykłe wycieranie „noska”, jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne prowadzi do wielu chorób. Na koniec spotkania dzieci otrzymały książeczki z Akademii Zdrowego Przedszkolaka.