• Światowy Dzień Owoców i Warzyw

• 21 października grupa Słoneczka i Misie obchodziły Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Celem tego dnia było podkreślenie roli zdrowego odżywiania i kształtowanie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych.
            Na zajęciach zajmowaliśmy się warzywami i owocami zarówno typowo jesiennymi, jak i dojrzewającymi podczas innych pór roku i rosnącymi w innych strefach klimatycznych. Podczas zabaw ćwiczyliśmy spostrzegawczość przez porównywanie, klasyfikowanie owoców na krajowe i egzotyczne oraz przeliczanie w danym zbiorze w zakresie 3-5 elementów. W trakcie zabawy polisensorycznej przedszkolaki odgadywały owoce i warzywa za pomocą zmysłu dotyku - w kartonie z otworem ukryte były różne owoce i warzywa. Dziecko po dotyku odgadywało, co to za warzywo lub owoc i opisywało go grupie. Reszta przedszkolaków miała odgadnąć, co takiego opisuje dana osoba. Chętne dzieci mając zasłonięte oczy, miały za zadanie za pomocą zmysłu smaku lub węchu rozpoznać nazwy owoców. Wszystkim poszło fenomenalnie!
            Na koniec odbyła się warzywno-owocowa uczta. Przekąski zniknęły w mgnieniu oka – Takie były pyszne!

• Portret Pani Jesieni

• Ta miła Pani wita się z nami,
            Malując drzewa pięknymi barwami.
            Kiedy nadchodzi z nią pożegnanie,
            Możemy chodzić po liści dywanie.

Grupa Słoneczka pracując w kilkuosobowych zespołach wykonała jesienne prace plastyczne. Dzieci do stworzenia swoich dzieł wykorzystały kolorowe liście, pochodzące z różnych gatunków drzew. W efekcie inspirując się barwami jesieni, powstały ciekawe portrety Pani Jesieni.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT   U MISIÓW
          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT U MISIÓW

• 4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Odbywały się również rozmowy na temat bezdomnych zwierząt i sposobów udzielania im pomocy.

• Leśna ścieżka sensoryczna

• Przedszkolaki z grupy Słoneczka miały okazję przechadzać się po leśnej ścieżce sensorycznej. Do jej zrobienia zostały wykorzystane dary lasu takie jak: szyszki, liście, kasztany, żołędzie, gałązki i mech. Przy świetnej zabawie dzieci rozwijały sprawność fizyczną swojego ciała, dla której charakterystyczne są aktywności wymagające koordynacji wzrokowo-ruchowej. Spacerowanie ścieżką sensoryczną stymuluje receptory znajdujące się w skórze i mięśniach dłoni i stóp. Dzieci odbierają podczas takich zadań więcej wrażeń dotykowych, w związku z czym zwiększa się zakres doświadczeń zmysłowych, a co za tym idzie, poszerza poznawanie otaczającego ich świata.

• Zabawa z maskotkami

• Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej rodziny, znajomych, pracowników przedszkola oraz rodziców dzieci z naszej grupy 5-latków, udało się nam wygrać darmową godzinną zabawę z maskotkami. Dzieci były bardzo zadowolone, niektórzy aż płakali oczywiście ze śmiechu. Jak widać warto brać udział w konkursach.
            Dziękujemy paniom z "Przebieranka - prowadzenie imprez" za świetnie spędzony czas.Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej rodziny, znajomych, pracowników przedszkola oraz rodziców dzieci z naszej grupy 5-latków, udało się nam wygrać darmową godzinną zabawę z maskotkami. Dzieci były bardzo zadowolone, niektórzy aż płakali oczywiście ze śmiechu. Jak widać warto brać udział w konkursach.Dziękujemy paniom z "Przebieranka - prowadzenie imprez" za świetnie spędzony czas.

• Witamy Jesień

• Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. 23 września dzieci z grupy Biedronki świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Przedszkolaków odwiedziła sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów. Aby bliżej poznać nową porę roku pokazała dary, które ze sobą przyniosła. Żeby wszystkie wiadomości dobrze się utrwaliły rozmawiałam o cechach charakterystycznych dla tej pory oraz o tym co zmienia się w przyrodzie. Dzieci wykonały piękną Panią Jesień, ozdabiając ją kolorami   w barwach dla tej pory roku. Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył we wspólnych zabawach oraz zajęciach. Mam nadzieję, że tak miło powitana Jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby.

Lucyna Gunia

• Powitanie Jesieni w 3-latkach

•     W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 23 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące, W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek i z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią.