• Warsztaty cukiernicze w grupie "Misie"

• W ostatnim czasie w naszej grupie zrobiło się bardzo słodko za sprawą warsztatów cukierniczych. Grupa Misie wspólnie zrobiła deser owocowy z lodami. Dzieci bardzo ambitnie przeszły do tematu, większość z nich przyniosła owoce, panie kupiły lody i wszyscy mocno zaangażowali się w zajęcia. Najlepszym momentem była oczywiście konsumpcja🙂 Wszyscy nie mogą się doczekać kolejnych zajęć kulinarnych.

• OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• W dniu 28 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji dzieci z grupy „Słoneczka” przygotowały program artystyczny dla całego przedszkola, którego głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale również rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. Tego dnia dzieci wspaniale prezentowały się w odświętnych strojach. Z wielką powagą przyjmując postawę „na baczność” odśpiewały dwie zwrotki oraz refren „Mazurka Dąbrowskiego”. Przedszkolaki recytowały wiersz „Kto ty jesteś?- Polak mały”, zaśpiewały pieśni i piosenki o naszej Ojczyźnie, a dziewczynki zatańczyły taniec z szarfami w barwach narodowych. Było bardzo uroczyście. Dzieci swą postawą w pełni oddały powagę święta. W takich chwilach czujemy się dumni z naszego kraju i jego pięknej historii. Niech to uczycie pozostanie w naszych sercach na zawsze.

Małgorzata Kuczma

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI W GRUPIE „SŁONECZKA” I „MISIE”

• Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne na świecie, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
            Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? Poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia, że nasza Ziemia jest smutna –zanieczyszczona oraz co powinniśmy robić dla Ziemi, aby była szczęśliwa-czysta i zadbana. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy przedszkola. Wszystkie działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w "Słoneczkach"

• Do grupy "Słoneczek" w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" zostali zaproszeni goście, aby czytać dzieciom bajki i opowiadania. Akcja ta ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.