• Edukacja czytelnicza Misiów

• W ramach projektu czytelniczego grupa Misie kształtuje nawyk sięgania po książkę. Literatura towarzyszy im codziennie - oglądają bajki i czasopisma dla dzieci, współtworzą kącik książki, biorą udział w akcji " Cała Polska czyta dzieciom", odwiedzają bibliotekę oraz wzbogacają nasz księgozbiór o różne pozycje bajkowe. Najwięcej emocji wywołują u dzieci wizyty najbliższych, którzy czytają nam ciekawe bajki. Według noblistki Wisławy Szymborskiej "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

• Udział przedszkolaków w Dniu Papieskim

• Dzień Ppieski po raz 23 obchodzony był pod hasłem: Jan Paweł II. Cywilizacja życia, przygotowany przez p. Irenę Barnat wraz z uczniami klasy IIIb.  Uczniowie przedstawili sceny:  od narodzin małego Karola, wybór na Stolicę Piotrową,  jego śmierć i powrót do Domu Ojca.

Powadze temu wydarzeniu  towarzyszyła muzyka do każdej sceny i piękne pieśni śpiewane przez aktorów. Na koniec wszyscy uczniowie z klas od IV-VIII zaśpiewali pieśni Wadowice i Barkę. Przedstawienie było wykonywane dwa razy: dla klas starszych, młodszych i przedszkolaków.

Irena Barnat

• Przedszkolny Konkurs z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• 10 listopada, dzień przed naszym Świętem Narodowym - Dniem Niepodległości, zapoznaliśmy się z historią naszego kraju, trudnościami jakie towarzyszyły naszym przodkom, jak również staraniami o odzyskanie wolności i chęcią przywrócenia granic Polski, naszej ojczyzny. Z pełnym szacunkiem, powagą i dumą nasze przedszkolaki odśpiewały hymn narodowy.podczas którego uczestnicy recytowali patriotyczne wiersze polskich poetów. Była to niezwykle podniosła i uroczysta chwila. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i pochwaleni za chęć i odwagę wystąpienia przed swoimi rówieśnikami, pełne zaangażowanie oraz za piękny udział w konkursie. Nasze jury przyznało wszystkim bez wyjątku pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

• Gminny Konkurs Patriotyczny

• 9 listopada 2023 r. (czwartek) - nasze przedszkolaki, jak co roku, wzięły udział w Gminnym Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej pt. "Wolność jest w nas"  w Malawie. Swoje umiejętności wokalne i recytatorskie prezentowali: Nikodem Szubart, Agnieszka Ostrowska, Lena Rzepka, Maja Stochla, Malwina Barnat oraz Lena Laskowska. Odnieśliśmy wielki sukces bo I miejsce zdobyła Mają Stochla a Malwina Barnat wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

J. Szubart

• Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach....

• Dnia 9 listopada  dzieci z grupy Słoneczka razem ze swoimi paniami, wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z paniami odmówiły modlitwę za zamarłych  i zapaliły znicze na grobach. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego i obywatelskiego dla naszych przedszkolaków. Wracaliśmy do przedszkola z uczuciem zadowolenia ze spełnienia dobrego uczynku.

• Wulkan - eksperyment u Misiów

• Zainspirowani zajęciami z eksperymentami postanowiliśmy zrobić nasz własny "wulkan”. Dzieci zostały wprowadzone w temat poprzez pogadankę i zabawy ruchowe. By umocnić zgromadzoną wiedzę wykonały doświadczenie w którym uzyskały wybuch wulkanu.
            Tego typu zabawa jest najlepszym sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, zdobywania wiedzy i rozbudzenia ciekawości otaczającym światem. Uczy prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

• Wyjazd Misiów do sali zabaw

• 31 października dzieci z grupy Misie wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Kolorowy Świat w Rzeszowie. Był to czas nie tylko na rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej przedszkolaków, ale także okazja do doskonałej zabawy i rozładowania dziecięcej energii.

J. Szubart

• ŚCIEŻKA SENSORYCZNA U "BIEDRONEK"

• Grupa „Biedronki” podczas zajęć miała okazję przejść się po wyjątkowej leśnej ścieżce, która została przygotowana w taki sposób, aby dostarczyć dzieciom różnorodnych doświadczeń sensorycznych. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów takich jak szyszki, liście, kasztany, żołędzie, gałązki i mech, dzieci mogły eksplorować różne tekstury, kształty, kolory i zapachy. Celem takiej ścieżki jest m.in. rozwijanie zdolności percepcyjnych, motorycznych, rozwijanie zmysłów, i budowanie więzi z naturą. To doskonały sposób na połączenie zabawy z nauką i odkrywanie przyrody. Przedszkolaki mogą bardziej świadomie zanurzyć się w naturalnym środowisku, co ma wiele korzyści zarówno dla ich rozwoju fizycznego, jak i intelektualnego.