• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu w grupie 6-latków mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. Temat ważny, bo dotyczy przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety, laptopy...W ramach akcji, dzieci z każdej grupy zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.” oraz „Alicja w krainie...Internetu”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Jak również na temat sprzętu komputerowego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi Internetu – jego zalet i wad.

• Przedstawienie 4-latków

• Dzieci z grupy Misiów wystąpiły w przedstawieniu pt. "Królewna Snieżka i siedmiu krasnoludków", którego celem było rozwijanie zainteresowań i zdolności artystycznych małych przedszkolaków.

Czterolatki wspaniale wcieliły się w swoje role.

Małgorzata Kuczma

• GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

• Nasze przedszkole wzięło udział w IV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przed Gminne Przedszkole w Krasnem.  Jest nam bardzo miło poinformować, że dwie dziewczynki z naszego przedszkola odniosły sukces.

Liliana Ruman z grupy 6-latków zajęła 3 miejsce a Ania Trojanowska z grupy 5-latków otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy dzieciom za wzięcie udziału w konkursie.

Paulina Łączak

• Boże Narodzenie w przedszkolu

• Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze i najbliższe naszym sercom święta. Taki podniosły nastrój zapanował w naszym przedszkolu 22 grudnia. Najpierw kolędnicy z grupy Biedronek odwiedzili wszystkie grupy, panie z kuchni, pracowników i dyrekcję szkoły, za co otrzymali "szczodraki". Przedszkolaki brały udział w jasełkach,kolędowaniu i tańcach w swoich grupach. Następnie wszystkie dzieci oraz personel przedszkola wzięły udział we wspólnej Wigilii, życząc zdrowych i spokojnych świąt.

• "Szaleństwo piernikowe"

• Wycieczka do sali zabaw

• 2 grudnia dzieci z naszego przedszkola-grupa Motylki i Misie, wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Fantazja w Rzeszowie. Dla niektórych przedszkolaków z grupy młodszej była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Na miejscu czekał na nas Mikołaj i miał dla wszystkich dzieci drobne upominki. Było super! Dzieci były bardzo szczęśliwe i jednocześnie zmęczone świetną zabawą.

• KONKURS PLASTYCZNY „Smok ze smoczej jamy”.

• Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem zorganizowały konkurs plastyczny pt. „Smok ze smoczej jamy”. Przeznaczony był dla dzieci z Gminy Krasne w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich, rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i kreatywności. Z naszego przedszkola nadesłano kilkanaście prac. Wyróżnienia otrzymały dzieci z grupy „Misie”: Agnieszka Ostrowska i Nikodem Szubart a nagrodę otrzymała Wiktoria Wilczak z grupy „Słoneczka”. Przedszkolaki były bardzo zaangażowanie w tworzeniu swoich prac. Włożyły wiele wysiłku aby ich prace były staranne, stosowały różne techniki przez co  rozwijały swoje zdolności plastyczne. Wszystkim bardzo gratulujemy!

Lucyna Gunia