• Akcja „Kartka świąteczna”

• Grupa Motylki i Misie przystąpiły do akcji „Kartka świąteczna dla osób przebywających w szpitalu”, która zainicjowana została przez WCK-SOS.  Adresatami akcji są pacjenci  oraz ich rodzice przebywający w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  Ale i nie tylko, jest również wielu seniorów, którzy święta Bożego Narodzenia spędzili w tym roku w szpitalu. Jest to szczególny czas, który spędza się w rodzinnym gronie. Niestety pacjenci szpitali nie mogli celebrować świąt w domu z rodziną.
            Przedszkolaki wykonały piękne kartki świąteczne wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

J. Szubart i P. Łączak

• Kulinarne show - pokaz Pana Mariusza

• Dzieci z grupy Motylki odwiedził Pan Mariusz Grzesik - tata Ninki, który zapewnił dzieciom masę atrakcji i zorganizował kulinarne show: pokaz z użyciem ciekłego azotu i suchego lodu czy pokaz żonglerski. Podczas zajęć rozmawialiśmy o owocach egzotycznych - dzieci miały okazję spróbować kilku z nich. Następnie z różnych smaków soków, według instrukcji i z pomocą Pana Mariusza wykonały kolorowe, dymiące napoje, które ozdobiły specjalnie przygotowanymi do tego dodatkami. Smakowały tak samo pysznie jak wyglądały.

Dzieci były zachwycone widowiskiem. Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi za przygotowanie zajęć i produktów, poświęcony czas i spektakularne show.

Paulina Łączak

• Ozdabianie pierniczków w grupie Misie

• ŚWIĄTECZNE PIERNIKI, SERDUSZKA, DZWONECZKI …

RUMIANE, PACHNĄCE, PIĘKNIE PRZYSTROJONE

PEWNIE NA CHOINCE BĘDĄ ZAWIESZONE”

Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć. W piątek 15 grudnia zgodnie z tradycją naszego przedszkola dzieci z grupy Misie dekorowały świąteczne pierniczki.  Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny.

• Jasełka u Misiów

• Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w grupie Misie trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek.  W dniu  22  grudnia odbyło się przedstawienie  dla całej społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości.

Wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, stroje, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

• Kalendarz adwentowy

• BIEDRONKI postanowiły bardzo dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego przez cały grudzień otwierały kalendarz adwentowy. W pudełeczkach ukryte zostały zadania, które wypełnialiśmy z całą grupą, na weekendy dzieci dostawały zadania do zrealizowania w domu. Wspólnie ubieraliśmy choinkę, robiliśmy ozdoby choinkowe, śnieżynki i łańcuchy z papieru, piekliśmy i ozdabialiśmy pierniczki, wykonywaliśmy kartki dla bliskich, tańczyliśmy do świątecznych piosenek, robiliśmy dobre uczynki, przygotowaliśmy gorące kakao z piankami. Cierpliwość dzieci została wystawiona na wielką próbę, ponieważ codziennie od 1.12 do 23.12. 2023 roku, każde dziecko mogło otworzyć tylko jedno okienko naszego grupowego kalendarza.

Kalendarz adwentowy to nie tylko świetna zabawa, ale także wspaniała okazja do rozwoju i nauki. Poprzez codzienne przeliczanie okienek poszerzaliśmy zakres liczenia i zauważyliśmy zależność między otwieranymi pudełkami, a pozostałym czasem do Bożego Narodzenia. Zapoznawaliśmy się też ze znakami graficznymi liczb, rozwijaliśmy wyobraźnię poprzez codzienne zastanawianie się nad tym, co dzisiaj czeka na nas w okienku. Kształtowaliśmy też poczucie obowiązku - każdy przedszkolak wiedziała, że wszystkie zadania muszą zostać wykonane. Uczyliśmy się pracy zespołowej, która była niezbędna do wykonania niektórych zadań. Kalendarz przypadł do gustu wszystkim.

• Przegląd Kolęd i Pastorałek w Krasnem

• 15 grudnia 20223r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krasnem odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Podczas tej uroczystości nasze przedszkole reprezentowały: Nela Mazurek z grupy Misie, Lena Rzepka z grupy Słoneczka i Amelia Jastrząb z grupy Biedronki. Dziewczynki zaprezentowały się wspaniale, gratulujemy im świetnych występów, a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu świątecznego repertuaru.

Ewa Nowak

• Wróżby w grupie Misie

• Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dzieciaki próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Były wróżby z butami, balonami, karteczkami i innymi akcesoriami. Wiele radości wywołały także nasze ulubione zabawy przy muzyce i smakołyki przygotowane przez rodziców.

• Dzień Pluszowego Misia w grupie Biedronki

• Najlepszy przyjaciel dzieci- pluszowy miś, obchodził swoje święto!
            Podczas Dnia Pluszowego Misia prowadzone były różne zajęcia związane z pluszowymi misiami m.in. taniec z misiem, ćwiczenia i zabawy ruchowe. Dzieci wykonywały prace plastyczne. Przedszkolaki również rozwiazywały zagadki i poznały różne bajki o misiach.
            Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom z grupy Biedronki wiele uśmiechu oraz radości.