• Dzień Kubusia Puchatka w grupie "Misie"

          • 18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru. Przygody misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami. Nikt nie jest idealny, tak samo, jak postaci z bajki o misiu. Poznając bohaterów, kochając ich za to, jakimi są i utożsamiając się z nimi, dzieci zaczynają akceptować otaczający je świat. Prosiaczek na przykład jest bardzo tchórzliwy, Królik pracowity, lecz wybuchowy, a Kłapouchy ciągle widzi wszystko w ciemnych barwach.

            W naszym przedszkolu również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać opowiadania pt. „Portret przyjaźni”.  Rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi,

            Wspólnie zrobiliśmy baloniki, maski i opaski z naszymi bohaterami oraz wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Kubuś Puchatek nauczył nas że każdy człowiek jest inny ale każdy tak samo wartościowy.Wspólnie zrobiliśmy baloniki, maski i opaski z naszymi bohaterami oraz wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Kubuś Puchatek nauczył nas że każdy człowiek jest inny ale każdy tak samo wartościowy.

            Karolina Sroczyk

          • Dokarmiamy ptaki zimą

          • W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy „Misie” postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Zanim jednak przystąpiły do działania, dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą.
            Aby w ptasiej stołówce nie było tłoku, przedszkolaki wykonały parę ekologicznych karmników i rozwiesiły je na krzewach i drzewach w przedszkolnym ogrodzie, co umożliwi dzieciom bezpośrednią obserwację skrzydlatych przyjaciół.
            Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Kontakt ze zwierzętami uczy pomagać, rozwija empatię i troskę o dobro innych.W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy „Misie” postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Zanim jednak przystąpiły do działania, dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą.Aby w ptasiej stołówce nie było tłoku, przedszkolaki wykonały parę ekologicznych karmników i rozwiesiły je na krzewach i drzewach w przedszkolnym ogrodzie, co umożliwi dzieciom bezpośrednią obserwację skrzydlatych przyjaciół.Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Kontakt ze zwierzętami uczy pomagać, rozwija empatię i troskę o dobro innych.

            Karolina Sroczyk

          • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

          • Czworo naszych przedszkolaków wzięło udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Krasnem. Pani Iwona Michno swoją piękną grą na saksofonie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali m. in: Kornelia Grzesik, Zuzanna Trojanowska, Natan Szydełko i Kornelia Sęp. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przedszkolaków do tych wspaniałych występów.

          • Wycieczka na spektakl teatralny pt. "Dorotka po drugiej stronie tęczy"

          • Dnia 21 listopada 2022 r. dzieci z grupy Słoneczka i Misie wybrały się na wycieczkę do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na spektakl teatralny pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Było to proekologiczne przedstawienie edukacyjne wykonane przez aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia, będące adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Mali widzowie z wielkim zaciekawieniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Przeciwności, które Dorotka i jej przyjaciele napotykają na swojej drodze, i z którymi muszą się zmierzyć, pomagają im odkryć samych siebie. Główni bohaterowie pokazują również jak ważna jest otaczająca nas przyroda i jak należy o nią dbać. Natomiast zła Czarownica była wcieleniem wszystkich tych, którzy zaśmiecają i hałasują w naszych lasach. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu. Bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy, reflektory świateł, oprawa muzyczna przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na  twarzach dzieci prawdziwy zachwyt.

            Natalia Gunia

    • Kontakty

      • Gminne Przedszkole w Strażowie wchodzące w skład Zespołu Szkół w Strażowie
      • tel. sekretariat szkoły (17) 7711 854
      • tel. do przedszkola (17) 7711 860
      • wicedyrektor d/s przedszkola: Ewa Nowak (17) 23-00-330 (kontakt przez e-mail: gpstrazow@wp.pl)
      • intendentka przedszkola: Agnieszka Szpyrka (17) 23-00-331
      • logopeda: Agnieszka Drąg (17) 23-00-332 czwartki od 7:30 do 9:00
      • 36-073 Strażów 270 36-073 Strażów Poland
      • EBS 35 9176 1048 2001 0006 8345 0001
      • godziny otwarcia przedszkola od 6:30 do 16:30
    • Logowanie