• Kreatywne zabawy z dziećmi

Rozwijanie sprawności manualnej, zmysłu dotyku i wzroku.

Ćwiczenia oddechowe „Która łódka popłynie dalej?”.

Dziecko wykonuje łódkę wg wzoru. Następnie ustawia żaglówki na wodzie i mocno dmucha.

PIEKŁO - NIEBO pamiętacie?  Jak byłam dzieckiem, robiłam cały czas, może warto przypomnieć sobie i dzieciom. W tym filmiku pokazane jest jak krok po kroku złożyć kartkę z dokładnym i jasnym opisem, żeby wyszło nam piekło - niebo, a z tego wykonać wiosenne żabki. Drodzy Rodzice, możecie śmiało pokazać swoim dzieciom tę zabawę.

Stronka o edukacji domowej czyli wszystko co chciałabyś o niej wiedzieć, ale nie wiesz kogo zapytać. Znajdziecie tutaj Państwo różne pomysły na zabawy w domu.

A tu kolejne pomysły na kreatywne zabawy z wykorzystaniem najróżniejszych przedmiotów, które często macie Państwo pod ręką.

Mamo,Tato. Pobawmy się.

Nasze przedszkole w tym roku włączyło się w akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki. 100 kg nakrętek to godzina rehabilitacji dla dziewczynki.  W szatni zostało ustawione pudełko, które ciągle bardzo szybko się zapełniało. Obecnie jesteśmy zmuszeni do pozostawania w domach a przedszkole nie pracuje tak jak dotychczas, w związku z tym nie mamy możliwości wrzucenia zebranych nakrętek do pudełka. Prosimy jednak o dalsze zbieranie ich i przyniesienie do przedszkola jak tylko ponownie otworzy swoje drzwi dla dzieci i rodziców.

Zachęcamy w związku  do wykorzystania nakrętek do kreatywnych zabaw z dziećmi. A pomysłów na wykorzystanie ich jest niemało. Najprostszym i bardzo ciekawym dla dzieci jest układanie z nich różnych kształtów. Prezentujemy kilka przykładów:

Dzieci na pewno ze swoją pomysłowością i kreatywnością stworzą niebanalne konstrukcje i wyczarują przeróżne postacie.

Nakrętki możemy wykorzystać do utrwalania nazw kolorów, powtórzenia pojęć: "duży", "mały", "większy", "mniejszy", użyć jako liczmany, tworzyć z nich zbiory. Dzieci mogą rzucać nimi, celować do pojemnika ustawionego przed nimi, stworzyć przestrzenną wieżę, wykorzystać jako pojemniki do farb czy pionki do gry.

Wiosenne gry i łamigłówki:

wiosenne-gry-i-lamiglowki.pptx

Polecamy  rodzicom  skorzystanie z propozycji zabaw i aktywności dla dzieci wydawnictwa WSiP.

Pomysł na dobry start

Super pomysłem na wspólne spędzenie czasu jest pieczenie ciasteczek. Dzieci uwielbiają nie tylko je jeść, ale własnoręczne ich przygotowanie sprawia im dużo radości. Przepis jest bardzo prosty. Do wykonania ciasteczek potrzebujemy:

25 dkg mąki, kostkę masła (dobrej jakości),

1 żółtko oraz 9 dkg cukru pudru

Szybko zagniatamy ciasto i wkładamy na kilkanaście minut do zamrażalnika lub lodówki. Po tym czasie ciasto rozwałkowujemy na ok. 4 mm i wykrawamy dowolne kształty. Pieczemy w nagrzanym do 180°C piekarniku (grzałka góra dół) przez około 10 minut. Żeby wykonać ciastka korzenne, wystarczy do ciasta dodać opakowanie przyprawy korzennej.

Życzę smacznego!  Karolina Sroczyk

Ruletka -świetna zabawa dla całej rodziny.   GRAMY

Mnóstwo pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi: https://www.superstyler.pl/dziecko/zabawy-dla-dzieci-w-domu/