• Prace plastyczne

• Bociany już do nas  przyleciały ale zima jak widać za oknem jeszcze nie powiedziała ostatniego zdania. Aby bardziej poczuć wiosnę proponuję pracę plastyczną pt. "wiosenna łąka". Do wykonania tej pracy potrzebna jest kartka z bloku, klej, nożyczki, papier kolorowy, flamastry, ewentualnie farby oraz 2 płatki kosmetyczne. Praca zależy od Waszej wyobraźni.

Tutaj znajdziecie Państwo kilka pomysłów jak wykonać różne króliki z papieru. Chodzi o to aby dać dziecku radość, obudzić w nim kreatywność i spędzić razem kilka chwil bez towarzystwa gadżetów elektronicznych. Takie twórcze spędzanie wolnego czasu z dzieckiem daje ogromną satysfakcję więc serdecznie do tego zachęcamy.

Tutaj można znaleźć różne zabawy plastyczne dla małych dzieci. Najlepsze są te, gdzie skupiamy się na samym procesie tworzenia, nie myśląc zbyt poważnie o efekcie końcowym.

Zabawa plastyczna „Jak wiosna kolory mieszała?”

Moi kochani jeśli macie w domu farby możecie się pobawić razem z rodzicami lub starszym rodzeństwem.

Potrzebujemy  trzy podstawowe kolory: czerwony, żółty i niebieski.

• Dziecko nabiera  pędzlem zabarwioną farbę np. czerwoną i niebieską i miesza je ze sobą – sprawdzamy jaki kolor powstał.
          • Dziecko nabiera  pędzlem zabarwioną farbę np. czerwoną i żółtą i miesza je ze sobą – sprawdzamy jaki kolor powstał.
          •  Dziecko nabiera  pędzlem zabarwioną farbę np. żółtą i niebieską i miesza je ze sobą – sprawdzamy jaki kolor powstał,

Obserwujemy z dzieckiem,  jak łączą się kolory i jakie barwy powstają po zmieszaniu kolorów podstawowych.

Możemy namalować własny wiosenny obrazek.  Powodzenia!!!

Polecamy zajęcia plastyczne czyli Zabawy z Ciocią Asią. Pierwszy film przedstawia jak zrobić kolorową tęczę, a drugi jak wykonać kameleona:

Większość małych dzieci na pewnym etapie rozwoju przeżywa okres fascynacji klejeniem, malowaniem, lepieniem, wycinaniem. Dlatego warto podsuwać im różne propozycje zajęć artystycznych. Na nadchodzące święta przesyłamy pomysły prac do wykonania. Większość materiałów potrzebnych na pewno macie Państwo w domu, więc wystarczą chęci i możecie się oddać kreatywnym działaniom. Wspólna praca z rodziną sprawi, że te świąteczne akcenty będą wesołą zabawą dla was wszystkich.

100 pomysłów na prace plastyczne z dzieckiem TUTAJ